ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ NEWS

Πρωτάθλημα Υποδομής Super League: Μία νίκη και μία ισοπαλία για τον Παναιτωλικό

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα Υποδομής Κ19 της Super League πανηγύρισε η ομάδα μας, που επικράτησε στη Θεσσαλονίκη της αντίστοιχης του Άρη με 4-3

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Δήμος (90’ Καστανιώτης), Ταράσης (84’ Ζαβέρδας), Παπανικόπουλος, Κουνάβας (63’ Αυγέρης), Βασίλας, Ντάβανος (63’ Νικολάου), Τρομπούκης (63’ Παπαδόπουλος).

Για το πρωτάθλημα Υποδομής Κ17 της Super League o Παναιτωλικός ήρθε ισόπαλος 2-2 με το ΠΑΣ Γιάννινα στο Emileon. Προηγήθηκε στο 13’ με τον Κοντούρη και στο 19′ είχε δοκάρι με τον Μπρατσιώτη. Ο ΠΑΣ πέτυχε δύο γκολ στο 30’ και στο 68’ παίρνοντας προβάδισμα. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από φάουλ του Κοντούρη ο Μποκώρος με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Μόκκας (83’ Τουφεκούλας), Κουτσουπιάς, Μποκώρος, Καπνιάρης, Ράδος, Κοντούρης, Γιωτόπουλος (58’ Μωραΐτης), Κυριαζής (83’ Μπίζος), Γαλιάτσος (83’ Βλαχοδημος), Μπρατσιώτης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7’ με τον Τζίμα, αλλά στο 22’ έμειναν με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Χρυσόπουλος. Ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Ταράση και πήρε προβάδισμα στο 27’ με γκολ του Σοροβού. Στο 41’ ο Άρης ισοφάρισε με τον Παναγίδη και προηγήθηκε στο 57’ με τον Σάλιαρη 3-2. Η ομάδα μας ανέτρεψε την κατάσταση εκ νέου και πέτυχε δύο γκολ στο 62’ με τον Ταράση και στο 67’ με τον Αναστασόπουλο.

karvasaras.gr

Δυτική Ελλάδα: Απολογισμός του προγράμματος για τη σεξουαλική κακοποίηση των παιδιών

Γίνετε μέλη στην ενημερώτικη ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας. Ενημερώστε, ενημερωθείτε και σχολιάστε τα πάντα ελεύθερα ΕΔΩ!

Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.