Μπενφίκα – Ίντερ: Τα γκολ της ισοφάρισης των Νερατζούρι (vid)

Η Ίντερ κατάφερε να «γυρίσει» το παιχνίδι από το 3-0 και να ισοφαρίσει σε 3-3 την Μπενφίκα, μέσα στο «Ντα Λουζ».

Απίθανη η Ίντερ, γύρισε το 3-0 σε 3-3 απέναντι στην Μπενφίκα.

Οι Νερατζούρι κατάφεραν αρχικά να μειώσουν το σκορ, χάρη στο τέρμα του Αρναούτοβιτς στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης του «Ντα Λουζ». Οι Ιταλοί κέρδισαν κόρνερ, ο Μπίσεκ πήρε την κεφαλιά και ο Αρναούτοβιτς από κοντά μείωσε το ματς σε 3-1.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό, ο Ατσέρμπι έβγαλε τη σέντρα και ο Φρατέζι με βολέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 3-2 για τους Νερατζούρι. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Αλέξις Σάντσες στο 72ο λεπτό.