Μάντσεστερ Σίτι – Γιουνγκ Μπόις: Άνοιξε το σκορ ο Χάαλαντ από τα έντεκα βήματα (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε πέναλτι στο 22ο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Γιουνγκ Μπόις και ο Έρλινγκ Χάαλαντ ευστόχησε από τα έντεκα βήματα για το 1-0.

O Έρλινγκ Χάαλαντ σκόραρε δις στο εκτός έδρας ματς της Μάντσεστερ Σίτι με τη Γιουνγκ Μπόις και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι των δυο ομάδων στο «Έτιχαντ». Στο 22ο λεπτό ο Σάντρο Λάουπερτ ανέτρεψε τον Ματέους Νούνιες εντός περιοχής και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Νορβηγός σέντερ φορ ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 για τους Πολίτες. Γκολ Νο. 14 για τον 23χρονο επιθετικό σε 16 εμφανίσεις στην τρέχουσα σεζόν και τρίτο σε τέσσερις συμμετοχές στο Champions League.