Μανρέσα – Μάλαγα 77-88: Παρέμεινε στο κυνήγι της Ρεάλ και βλέπει Προμηθέα

Ένα ξέσπασμα στην 4η περίοδο επέτρεψε στη Μάλαγα να φύγει νικήτρια από την έδρα της Μανρέσα (88-77) για την 28η αγωνιστική της ACB. Επόμενος αντίπαλος της Μάλαγα, ο Προμηθέας.

Η Μάλαγα συνάντησε αρκετές δυσκολίες στην έδρα της Μανρέσα, αλλά πήρε τη νίκη (88-77), η οποία την κρατάει στο… κυνήγι της Ρεάλ Μαδρίτης και της 1ης θέσης. Και πλέον θα αφοσιωθεί στο Game 2 με τον Προμηθέα για τα προημιτελικά του BCL (9/4).

Στην 1η περίοδο η Μανρέσα ήταν εκπληκτική (20-8), αλλά σταδιακά έχασαν το προβάδισμα τους, με τη Μάλαγα να επικρατεί στην τελευταία περίοδο με επί μέρους 21-33.

Τρεις παίκτες της Μάλαγα κουβάλησαν το σκορ: Τέιλορ 18 πόντους, Πέρι 15 πόντους, Κάρτερ 17 πόντους, με τον τελευταίο να σημειώνει 8 πόντους στην 4η περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 20-8, 41-31, 56-55, 77-88.