Μπακς: Τα highlights του Αντετοκούνμπο που άγγιξε το triple-double (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δέχθηκε μια γονατιά νωρίς στο παιχνίδι με τους Νικς όμως έπαιξε 39 λεπτά και άγγιξε το triple-double.

Οι Μπακς έπεσαν στο 47-31 μετά την ήττα από τους Νικς με 109-122 στο Fiserv Forum, φτάνοντας τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες στην κανονική περίοδο και τις έξι στα τελευταία επτά ματς!

Έτσι οι Νεϋορκέζοι, οι Μάτζικ και οι Καβαλίερς συνεχίζουν να καταδιώκουν τους Μπακς για τη δεύτερη θέση της Ανατολής παρά τις προσπάθειες του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος πάτησε ξανά παρκέ μετά την απουσία του από τον αγώνα με τους Ράπτορς.

Ο Greek Freak γέμισε τη στατιστική του με 28 πόντους, 10/19 δίποντα, 8/11 βολές, 15 ριμπάουντ, οκτώ ασίστ, ένα κλέψιμο και δυο μπλοκ σε 38:52 και οι Μπακς δημοσίευσαν τις καλύτερες στιγμές του κόντρα στους Νικς.