[ad_1]
Τα αποτελέσματα του 9ου και 10ου γύρου στην τρίτη εθνική.
Στους αγώνες της 9ης και της 10ης αγωνιστικής της National League 1 , το Παλαιό Φάληρο πήρε μία πολύ μεγάλη και δύσκολη νίκη επί του Έσπερου Καλλιθέας με 77-76 ενώ τα Τρίκαλα συνέχισαν στην κορυφή.
Αποτελέσματα
1ος Όμιλος, 10η αγωνιστική
Σάββατο 9/12
Παλαιό Φάληρο-Έσπερος Καλλιθέας 77-76
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣΑ Αναγέννηση 75-70
Δάφνη-Πρωτέας Βούλας 88-87 παρ.
Πανελευσινιακός-Αιγάλεω 73-82
Κυριακή 10/12
13:30 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια
17:00 ΟΦΗ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Ρεπό: Παγκράτι
2ος Όμιλος, 9η αγωνιστική
Σάββατο 9/12
Βίκος Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου 76-63
Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανελλήνιος 67-59
Τρίκαλα Basket-Αίολος Αγυιάς Πατρών 79-71
Εθνικός Λιβαδειάς-Γ.Σ Σοφάδων 79-62
Κυριακή 10/12
12.00 Πρωτέας Γρεβενών-ΝΕΟΛ
Ρεπό: Νήαρ Ηστ
3ος Όμιλος, 10η αγωνιστική
Σάββατο 9/12
ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 67-62
Γέφυρα-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 80-65
Καβάλα-Φίλιππος Βέροιας 87-82
ΚΑΟ Δράμας-Λεύκιππος Ξάνθης 60-71
ΔΕΚΑ-Μακεδονικός 91-64
Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 73-85
Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Αναλυτικά οι αγώνες
1ος Όμιλος
Παλαιό Φάληρο-Έσπερος Καλλιθέας 77-76
Διαιτητές: Αργυρούδης, Ναστούλης, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 16-20, 36-43, 59-59, 77-76
Παλαιό Φάληρο (Τερζής): Καλιανιώτης 13, Χατζηκυριακίδης 12 (2), Σωτηράκης 17 (2), Σκόρδος 7 (1), Χαϊκάλης 16 (4), Κάπρης, Βισνιέφκσι 8, Γκάτζο 4 (1), Φιλίππου, Βασιλειάδης.
Έσπερος Καλλιθέας (Κωνσταντινίδης): Γκαγκαλούδης 15 (1), Αγγελόπουλος 13 (1), Αδαμόπουλος 9 (2), Λάζαρης 15 (1), Δήμου 9 (1), Λιούνης 4, Μαράκης 6, Γκιουλέας 3, Ράγκος 2, Κολιός, Αλέξης.
Δάφνη-Πρωτέας Βούλας 88-87 παρ.
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Παπαδόπουλος, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 17-22, 39-37, 56-60, 77-77 κ.α., 88-87 παρ.
Δάφνη (Ζαβός): Τζιβελέκας 25 (5), Μουστόπουλος 16, Γιούσι 16 (1), Γιαννίκος 12 (3), Έξαρχος 15 (2), Καλδής 2, Μαραγκόπουλος, Ανδρεόπουλος 2, Πούλης, Κερασοβίτης.
Πρωτέας Βούλας (Μιχελάκος): Καραμαλέγκος Η. 20 (3), Τζώλος 23 (5), Παλαιοχωρίτης 11 (1), Αλμπίγιανιτς 5, Πεφάνης 7 (1), Κυριλής 8 (1), Τσιουμπρής 6, Καραμαλέγκος Ι. 6 (2), Σταθόπουλος 1, Τουμαζάτος.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣΑ Αναγέννηση 75-70
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Νάστος, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 18-20, 36-33, 58-49, 75-70
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κουμπούρας): Μαγκουνής 16 (2), Φίλιππας 14 (3), Μαχαίρας 10 (1), Παπαδημητρίου 5 (1), Σωφρονάς 18 (1), Καλλιακούδας 5, Σαραντόπουλος 3 (1), Πουλυμενάκος 4, Πρωτόγερος.
ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Ραζής 15 (3), Βισέντιτς 11, Κουρέπης 11, Σπυριδάκης 5 (1), Βερτούδος 9 (3), Οικονομόπουλος 17 (3), Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης, Μαραγκάκης, Κουκιαδάκης.
Πανελευσινιακός-Αιγάλεω 73-82
Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλογερόπουλος, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 23-24, 45-37, 64-56, 73-82
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Μακρής 18 (2), Ντακούλιας 7 (2), Νίκος 8, Σταμέλος 6 (1), Ρεκουνιώτης 14, Παπαφλωράτος 6, Κρασάκης 9, Μαγιντόμπε 3 (1), Μανιάς, Μανωλάτος 2, Γραμματικός, Εικοσιπεντάκης.
Αιγάλεω (Σορώτος): Τζάιδας 22 (2), Ζαραϊδώνης 15 (2), Τσορμπατζόγλου 8 (1), Ολύμπιος 9 (2), Δουρουντούς 10 (1), Λιαράκος 2, Ιορδάνογλου 8 (2), Νικολιδάκης 7, Μαυραντζώτου 1, Σάμαρης.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 10 αγώνες)
1) ΑΟ Δάφνης 18 750-719 31
2) Πανελευσινιακός 16 771-736 35
3) ΑΟ Π. Φαλήρου 16 680-648 32
4) Πρωτέας Βούλας 15 693-626 67
5) Αιγάλεω 15 735-692 43
6) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 14 696-633 63
7) ΟΦΗ 14 607-565 42
8) Έσπερος Καλλιθέας 13 700-703 -3
9) ΑΣΑ Αναγέννηση 13 641-713 -72
10) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 12 688-703 -15
11) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 10 573-637 -64
12) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 9 555-575 -20
13) ΑΟ Παγκρατίου 9 592-731 -139
*ΟΦΗ, ΑΕ Νέας Κηφισιάς, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ και ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Νάξου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
*Δάφνη, Πανελευσινιακός και ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Νάξου δεν έχουν κάνει το ρεπό τους.
Η επόμενη αγωνιστική (11η, 16/12)
ΑΕ Νέας Κηφισιάς-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Παγκράτι
Έσπερος Καλλιθέας-ΟΦΗ
ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αιγάλεω-Δάφνη
Ρεπό: Πανελευσινιακός
2ος Όμιλος
Βίκος Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου 76-63
Διαιτητές: Μαραμής, Παπαγερίδης, Λαδάς
Δεκάλεπτα: 27-13, 39-32, 50-51, 76-63
Βίκος Ιωαννίνων (Διαμαντάκος): Ιγκρουτίνοβιτς 10, Τσιλούλης 18 (2), Πάτρας 8, Τάταρης 16, Μαυρογιάννης 8, Αναγνωστάκης 9 (2), Βακουφτσής 3 (1), Μόρας 4, Αποστόλου.
Νίκη Βόλου (Γκουγκουτούδης): Βλαχογιάννης 4, Βρεττάς 10, Κουτίνας 12 (1), Οικονομίδης 10 (1), Γυφτάκης 6, Σούκερας 5 (1), Τάσσος 2, Κωστούλας 8, Βερτζάγιας 5 (1), Μισαηλίδης 1.
Εθνικός Λιβαδειάς-Γ.Σ. Σοφάδων 79-62
Διαιτητές: Αναστασίου, Κιουλαφάς, Ευφραμίδης
Δεκάλεπτα: 26-17, 45-34, 58-55, 79-62
Εθνικός Λιβαδειάς (Μάρκου): Δημητριάδης 12 (2), Καρακατσάνης 17 (1), Γαρμπής 12 (3), Μέξης 13, Μαράντος 7 (2), Ματζιώρης 7 (1), Νταλλής, Κόλλιας 4, Σιδέρης 4, Φίκας, Σταμούλης 3 (1).
Γ.Σ. Σοφάδων (Κακλαμάνος): Καπετάκης 11, Παππάς 11 (2), Μακρής 7, Μπουντούρης 7 (1), Αναστασόπουλος 4 (1), Δήμος 5 (1), Τριανταφύλλου 8 (2), Νικολής 3 (1), Λαφτσίδης 4, Κουτσιόγκουλος 2.
Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανελλήνιος 67-59
Διαιτητές: Φραγκούλη, Αντωνιάδης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 21-17. 34-31, 50-44, 67-59
Εθνικός ΟΦΠΦ (Χούμπαυλης): Γκίκας 14, Ντουζίδης 8 (2), Πολέμης 15 (1), Ιωάννου 4, Θεοδωρίτσης 5 (1), Μιχάηλ 6, Καραφαντής 5 (1), Σολωμός 2, Γεωργοπαπαδάκος, Σιγάλας, Στρατόπουλος 8, Μπαζάκος.
Πανελλήνιος (Οικονομάκης): Νάκης 15, Παπαδόπουλος 11 (1), Κατιάκος 8, Γεωργιάδης 7, Καπινιάρης 3, Καλημέρης 8, Νιβολιανίτης 6, Τσέλιος 1.
Τρίκαλα Basket-Αίολος Αγυιάς 79-71
Διαιτητές: Στρέμπας, Λεβεντάκος, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 24-20, 41-43, 64-57, 79-71
Τρίκαλα Basket (Φόρος): Βαβάτσικος 18 (4), Τσαβές 9 (2), Αναγνωστόπουλος 10, Νέσης 11 (1), Μπουργάνος 9 (1), Ουάμπα 2, Πρέκας, Κολότσιος 12(4), Αργυρούλης 6 (1), Μπαλόπουλος 2, Μοιραλιώτης.
Αίολος Αγυιάς Πατρών (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 15 (1), Θανόπουλος 10 (2), Νιφόρας 13, Κολσούζογλου 9, Παπαφωτίου 16(3), Χριστόπουλος 3, Παπανδρεόπουλος, Καραπιπέρης 5 (1), Αλαφοδήμος.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 9 αγώνες)
1) Τρίκαλα Basket 15 555-486 69
2) Νήαρ Ηστ 14 584-501 83
3) Αίολος Αγυιάς Πατρών 14 624-589 35
4) Βίκος Ιωαννίνων 14 614-615 -1
5) Εθνικός Λειβαδιάς 13 538-517 21
6) Νίκη Βόλου 12 615-629 -14
7) ΝΕΟ Ληξουρίου 11 508-476 32
8) Γ.Σ. Σοφάδων 11 586-622 -36
9) Εθνικός ΟΦΠΦ 11 532-568 -36
10) Πανελλήνιος 9 548-602 -54
11) Πρωτέας Γρεβενών 8 466-565 -99
*Πρωτέας Γρεβενών και ΝΕΟ Ληξουρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
**Βίκος Ιωαννίνων και Νίκη Βόλου δεν έχουν κάνει το ρεπό τους και έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (10η, 16/12)
Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών
Νήαρ Ηστ- Εθνικός ΟΦΠΦ
Πανελλήνιος-Τρίκαλα Basket
Αίολος ΑγυιάςΠατρών-Εθνικός Λιβαδειάς
Γ.Σ. Σοφάδων-ΝΕΟ Ληξουρίου
Ρεπό: Νίκη Βόλου
3ος Όμιλος
ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 67-62
Διαιτητές: Σαρακενίδης, Παπαθανασίου, Τσαρδούλιας Τ.
Δεκάλεπτα: 17-12, 29-27, 45-50, 67-62
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σιγκούνας 22, Αρχιμανδρίτης 10 (1), Χριστοδούλου 8, Ναλμπάντης 2, Αβδάλας 9, Μπίλιος, Δρέλλας 5, Φιλοξενίδης 6, Κάλτσος, Κάφφκε 5.
Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Μήνου 2, Κεραμάρης 5, Τσακαλέρης 24 (1), Κουτουξίδης 13, Ντίνος 6 (1), Γεωργιανός, Μανούσος 12, Γεωργιάδης.
ΜΓΣ Γέφυρας-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 80-65
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Ηλιόπουλος, Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 16-19, 36-38, 61-54, 80-65
ΜΓΣ Γέφυρας (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 19 (2), Καλαϊτζίδης 2, Φόρογλου 20(4), Σιώπης 14( 3), Μαλανδρής 19 (4), Τσιροπούλης 2, Πολυμένης, Ντίαθ 2, Δαριβιανάκης, Στράτος, Μπάρμπας, Παππάς 2.
Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Σιδηροηλίας 17, Ρόπουτης 9 (2), Γεωργάκης 3, Φλιάτης 17 (3), Κυφωνίδης 1, Βλάσιος 4, Τσιόγκας 2, Καπόνης 8 (2), Φλιώνης 4, Βλασσόπουλος.
ΕΚ Καβάλας-Φίλιππος Βέροιας 87-82
Διαιτητές: Εκίζογλου, Καντερές, Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 26-20, 38-43, 67-69, 87-82
ΕΚ Καβάλας (Τολιάδης): Κόλσον 17, Μουρατίδης 13 (3), Σταυριανόπουλος 2, Απαζίδης 29 (6), Κεραμάρης 10 (2), Πεχλιβανίδης 10 (3), Τραπεζάνογλου, Σταμούλης 6 (2), Μουτίδης.
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 17, Αποστολίδης 8 (2), Ξενιτίδης 10 (2), Κάτζος 5 (1), Καραγιώργος 13 (2), Μπένας 9 (1), Κοτσάνος 13, Μελαδιανός 7.
ΚΑΟ Δράμας-Λεύκιππος Ξάνθης 60-71
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Δικταπανίδης, Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-40, 45-53, 60-71
ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 14(2), Ρουμπιέρα 15(2), Γρίψιος 8(2), Παπαδόπουλος 4, Μπέσσας 3(1), Γεωργίου 7(1), Μπρουκς 3(1), Παπαπασχάλης, Καραγιαννίδης 6(1), Στεφανίδης, Καραϊσκάκης.
Λεύκιππος Ξάνθης (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 19(4), Κατσαμούρης 14(2), Παλλάκης 8, Μητρόπουλος 14(1), Μακαρατζής 3, Γιάκουλας, Μπουτσακτσή 13(1), Κουρτίδης, Βασιλάκης.
ΔΕΚΑ-Μακεδονικός 91-64
Διαιτητές: Τσάνταλη, Κωνσταντινέλλης, Καραβάς
Δεκάλεπτα: 23-17, 41-34, 67-42, 91-64
ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Πετανίδης 17 (3), Τσιροπούλης 2, Κιόσια 12, Λουλούδης 15 (1), Πατρίκης 2, Καλαποθαράκος 6, Λιοτόπουλος 17 (3), Πούντος 2, Πασχαλίδης, Ζωϊδης 6, Μακαρατζής 5, Μουτάφης 7 (1).
Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 16 (1), Καραγιάννης 5 (1), Ζεϊμπέκης 3 (1), Ανδρέου 16, Τζιουβάρας 2, Ρουκουνάκης 12 (2), Αγριόπουλος 3, Βακουφτσής, Καραγιώργος 7(1), Λαμπρόπουλος, Κακαλέτρης.
Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 73-85
Διαιτητές: Λόρτος, Αναστασιάδης Β., Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 18-26, 26-48, 47-67, 73-85
Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Παπαδόπουλος Σ. 11, Γκέλιος 20 (3), Λαζάρου 12, Παπαδόπουλος Π. 3, Μάρουσιτς 12 (2), Σουτζόπουλος 7(1), Χρυσανθάκης 5 (1), Παπαμαργαρίτης 2, Σμυρλής, Ταζόπουλος 1.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Κωστίκας 2, Κούντας, Αποστολίδης 8 (2), Μπρόζος 18 (4), Γεωργίου 21 (4), Τουλούπης 12 (1), Κομνιανίδης 5, Μαργαριτόπουλος 6 (1), Μαλτέζος 6, Ζιάκας 7 (1).
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 10 αγώνες)
1) ΔΕΚΑ 18 804-715 89
2) ΧΑΝΘ 17 723-574 149
3) Φίλιππος Βέροιας 17 745-727 18
4) ΓΑΣ Κομοτηνή 15 625-606 19
5) Ερμής Λαγκαδά 15 704-687 17
6) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 14 662-628 34
7) Λεύκιππος Ξάνθης 13 593-584 9
8) ΜΓΣ Γέφυρας 13 609-605 4
9) ΕΚ Καβάλας 13 610-678 -68
10) Πανσερραϊκός 12 584-623 -39
11) Μακεδονικός 12 588-679 -91
12) ΑΟ Αρετσού 11 579-653 -74
13) ΚΑΟ Δράμας 10 586-653 -67
*ΔΕΚΑ, Φίλιππος Βέροιας και Ερμής Λαγκαδά δεν έκαναν το ρεπό τους και έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (11η,16/12)
ΧΑΝΘ-ΔΕΚΑ (13/12)
Γέφυρα-Καβάλα
Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πανσερραϊκός-Αρετσού Καλαμαριάς
Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή
Μακεδονικός-ΚΑΟ Δράμας
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά
[ad_2]