Άρης – Παναθηναϊκός: Το σερί 8-0 των γηπεδούχων που τους «έβαλε» ξανά στην διεκδίκηση (vid)

Ο εκπληκτικός τρόπος με τον οποίο έκλεισε την πρώτη περίοδο ο Άρης στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό, κάνοντας σερί 8-0, επιστρέφοντας παράλληλα στο ματς.

Ο Παναθηναϊκός είχε καταφέρει να αποκτήσει διαφορά ασφαλείας στα πρώτα λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησης με αντίπαλο τον Άρη. Οι γηπεδούχοι όμως δεν έμειναν «στάσιμοι» και κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση.

Ανεβάζοντας ρυθμό και με την βοήθεια του κόσμου που έχει γεμίσει για μία ακόμη φορά το γήπεδο, οι παίκτες των «κιτρινόμαυρων» μπόρεσαν να μειώσουν την διαφορά σε απόσταση βολής, με σερί 8-0 πόντων στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου δεκαλέπτου, επιστρέφοντας με αυτόν τον τρόπο ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού κόντρα στο «τριφύλλι».

Δείτε το βίντεο με το 8-0 σερί του Άρη: