Γουόριορς – Θάντερ: Το «comeback» των γηπεδούχων του 2ου δεκαλέπτου από το -19 (vid)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς αν και ηττήθηκαν πραγματοποίησαν στο πρώτο ημίχρονο ένα σερί 20-8 με το οποίο μείωσαν την διαφορά από το -19 στο -7.

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ «άλωσαν» την έδρα των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς και έφτασαν στην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους στο NBA, επικρατώντας με σκορ 128-109.

Οι γηπεδούχοι και στο πρώτο μισό του αγώνα είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με διαφορά 19 πόντων (59-40), ωστόσο με ένα σερί 20-8 κατάφεραν να ολοκληρώσουν το ημίχρονο όντας στο -7 από τους φιλοξενούμενους.

Όπως αποδείχτηκε τελικά όμως, αυτό δεν ήταν αρκετό ώστε η ομάδα της Χρυσής Ακτής να πάρει τη νίκη και να φτάσει στην έβδομη νίκη, με το ρεκόρ πλέον να είναι στο 6-7.