Θάντερ – Χιτ 107-100: Ανατροπή με «οδηγό» τον Γκίλτζιους Αλεξάντερ (vid)

Οι Θάντερ υπέταξαν εντός έδρας τους Χιτ με 107-100, σε μία ακόμη «παραγωγική» βραδιά του Σάι Γκίλντζιους Αλεξάντερ.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να μην κύλησε ιδανικά για τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ καθώς οι Μαϊάμι Χιτ πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 10 πόντων, ωστόσο με ηγέτη τον Γκίλντζιους Σάι Αλεξάντερ, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή και τη νίκη με 107-100.

Ο Καναδός γκαρντ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας συνολικά 37 πόντους σε 35:41 λεπτά εντός παρκέ. Ο Τζέιλεν Γουίλιαμς είχε 15, ο Τζος Γκίντεϊ 11 και ο Αϊζάια Τζο 10. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Χάιμε Χακέζ με 25 πόντους, ο Τζίμι Μπάτλερ ακολούθησε στους 20, στους 14 έφτασε ο Τέρι Ροζιέ ενώ ο Χέιγουντ Χάισμιθ είχαν από 13.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-29, 47-57, 77-73, 107-100