Κόσκελα: «Κέρδισε η καλύτερη ομάδα, πρέπει να βελτιωθούμε αμυντικά»

Ο κόουτς της ΑΕ Λεμεσού, παραδέχθηκε πως η ομάδα του δίκαια ηττήθηκε με 3-1 από την Ομόνοια, ενώ εξήγησε πως χρειάζεται βελτίωση στην άμυνα.

Η ΑΕ Λεμεσού έκανε μια κακή εμφάνιση στο ΓΣΠ, με αποτέλεσμα να ηττηθεί απολύτως δίκαια 3-1 από την Ομόνοια.

Ο προπονητής της Λεμεσιανής ομάδας, Τόνι Κόσκελα δεν κρύφτηκε πίσω από το δάχτυλό του, παραδέχθηκε το προφανές, ότι δηλαδή οι παίκτες του Σωφρόνη Αυγουστή άξιζαν τους τρεις βαθμούς, ενώ είπε πως ο σύλλογος πρέπει να βελτιωθεί αμυντικά.

Δείτε τα όσα είπε:

«Συγχαρητήρια στην Ομόνοια, η καλύτερη ομάδα νίκησε. Η Ομόνοια έχει περισσότερη ποιότητα και στα στημένα. Εμείς προσπαθήσαμε στο α’ ημίχρονο και θα μπορούσαμε να βάζαμε ένα γκολ για να γίνουν διαφορετικά τα πράγματα.

Δεχθήκαμε το γκολ με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και εκεί έγιναν πιο δύσκολα τα πράγματα για εμάς.

Νίκησε η ομάδα με την περισσότερη ποιότητα. Πρέπει να βελτιωθούμε αμυντικά και να εκμεταλλευόμαστε και τις δικές μας στιγμές».