Μάτζικ – Σανς 113-98: Τους… σκόρπισαν, παρά τη 40αρα του Μπούκερ (vid)

Οι Ορλάντο Μάτζικ κατάφεραν να πάρουν τη νίκη επί των Σανς με 113-98, παρά τους 44 πόντους του Μπούκερ.

Οι Ορλάντο Μάτζικ μπορεί να άργησαν να ξυπνήσουν, ωστόσο μπόρεσαν να επιβληθούν των Φοίνιξ Σανς με σκορ 113-98, παρά τους 44 πόντους που σημείωσε ο Ντέβιν Μπούκερ.

Για τους νικητές, πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Μπανκέρο με 26 πόντους σε 35:41 λεπτά εντός παρκέ. Ο Μόρτιτζ Βάγκνερ ακολούθησε στους 16, ο Φουλτζ είχε 14, ο Φρανζ Βάγκνερ 11 και ο Σουγκς 10.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, για μία ακόμη βραδιά ο Ντέβιν Μπούκερ βρέθηκε σε τρομερή κατάσταση, βάζοντας συνολικά 44 πόντους σε 36:13 λεπτά συμμετοχής. Ο μοναδικός ακόμη με διψήφιο αριθμό πόντων για τους Σανς ήταν ο Κέβιν Ντουράντ που τελείωσε το ματς με συνολικά 15 πόντους σε 37:06 εντός παιχνιδιού.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-37, 51-56, 82-85, 113-98