Σεγκούρα: «Χάσαμε κάποια εύκολα σουτ, δεν είχαμε καλές αποφάσεις»

Ο Κούρο Σεγκούρα αναφέρθηκε στην ήττα του Κολοσσού από την ΑΕΚ, εξηγώντας ότι η ομάδα του επιχείρησε να μπει ξανά στο ματς, αλλά ήταν αδύνατο.

Ο Κολοσσός Ρόδου γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ (93-74) και ο προπονητής των νησιωτών, Κούρο Σεγκούρα τόνισε οτι η ομάδα του έχασε σταδιακά την αυτοπεποίθησή της και ήταν αδύνατον να γυρίσουν στο ματς.

Όσα είπε ο Σεγκούρα:

«Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη. Ήταν σκληρό παιχνίδι. Προσπαθήσαμε στην άμυνα, αλλά δεν ελέγξαμε τον αιφνιδιασμό και για αυτό ξεπέρασαν τους 50 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Μείναμε στο παιχνίδι όμως, επειδή πέρναμε καλές αποφάσεις στην επίθεση και παλέψαμε. Στην 3η περίοδο πήραν πλεονέκτημα. Χάναμε σταδιακά την αυτοπεποίθησή μας. Χάσαμε κάποια εύκολα σουτ και δεν είχαμε καλές αποφάσεις.

Προσπαθήσαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο να γυρίσουμε στο παιχνίδι αλλά ήταν αδύνατον. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου, παίξαυμε καλά και να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι πλέον».