Χιτ – Νετς 122-115: Πήραν τη νίκη με «καυτό» Τζίμι Μπάτλερ στην 3η περίοδο (vid)

Οι Μαϊάμι Χιτ επιβλήθηκαν στην έδρα τους κόντρα στους Μπρούκλιν Νετς, με ηγέτη τον Τζίμι Μπάτλερ και έφτασαν στο 8-4.

Οι Μαϊάμι Χιτ κατάφεραν να πάρουν την νίκη στην αναμέτρηση με αντίπαλο τους Μπρούκλιν Νετς με τελικό σκορ 122-115 και τον Τζίμι Μπάτλερ να οδηγεί τους συμπαίκτες του σε μία ακόμη επικράτηση τη φετινή σεζόν. Με αυτόν τον τρόπο, η ομάδα από τη Φλόριντα έφτασε το ρεκόρ στο 8-4 και την 3η θέση της ανατολικής περιφέρειας ενώ οι Νετς πλέον έχουν 6-6.

Αυτός που ξεχώρισε για τους νικητές ήταν ο Τζίμι Μπάτλερ, ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας συνολικά 36 πόντους εκ των οποίων τους 18 τους έβαλε στο 3ο δεκάλεπτο, ενώ παράλληλα μάζεψε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ. Ο Ντάνκαν Ρόμπινσον ολοκλήρωσε με 26 πόντους ενώ ο Μπαμ Αντεμπάγιο με 20.

Από την πλευρά των ηττημένων, πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Μίκαλ Μπρίτζες με 23 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ ενώ σε αυτούς με θετικό πρόσημο ήταν και ο Νικ Κλάξτον με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.