AITOLOAKARNANIANEWS.GR
Αθλητικα

AEK: Βασικός ο Κάλενς στο φιλικό του Περού

[ad_1]

Στη βασική ενδεκάδα του Περού στη φιλική αναμέτρηση με τη Νικαράγουα ήταν ο αμυντικός της ΑΕΚ Αλεξάντερ Κάλενς, ο οποίος μάλιστα βρήκε και δίχτυα για το 3-0 της ομάδας του με το γκολ να ακυρώνεται για οφσάιντ.

Ο Περουβιανός κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ Αλεξάντερ Κάλενς αγωνίστηκε και τα 90 λεπτά στη φιλική νίκη της εθνικής του ομάδας επί της Νικαράγουα (2-0) στο στάδιο Ματούτε.

Στο 67ο λεπτό του ματς, με το σκορ στο 2-0 υπέρ του Περού, ο 31χρονος στόπερ βρήκε και δίχτυα για το 3-0 της ομάδας του, με το γκολ του να ακυρώνεται για οφσάιντ!

Τα άλλα δύο τέρματα σημείωσαν οι Γκριμάλντο και Λαπάντουλα μετά από δύο ασίστ του Άντι Πόλο.