AITOLOAKARNANIANEWS.GR
Αθλητικα

Γουόκαπ: «Ποτέ δεν παραπονιέσαι για μία νίκη στην Euroleague»

[ad_1]

Ο Τόμας Γουόκαπ στάθηκε στη σημασία της νίκης του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου.

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου (77-69), για τη 13η αγωνιστική της EuroLeague, με τον Τόμας Γουόκαπ να παραδέχεται την απώλεια της διαφοράς και κατά συνέπεια μία εύκολη νίκη, αλλά διαπίστωσε ότι μία νίκη στη διοργάνωση δεν πρέπει να συνοδεύεται από παράπονα.

Ο Αμερικανός με το ελληνικό διαβατήριο γκαρντ μέτρησε απέναντι στη γερμανική ομάδα 14 πόντους (3/3 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 5/5 βολές), 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 λάθη, 5 κερδισμένα φάουλ σε 30 λεπτά στο παρκέ.

Οι δηλώσεις του Γουόκαπ

«Στην πρώτη περίοδο παίξαμε εξαιρετικά και καταφέραμε να πάρουμε μία καλή διαφορά. Στη συνέχεια χάσαμε κάποιες διαφορές, αλλά ποτέ δεν παραπονιέσαι για μία νίκη στην Euroleague. Eιδικά όταν το πρόγραμμα είναι τόσο σκληρό. Είναι καλό το ότι πήραμε τη νίκη».