Εύνικος – Παναθηναϊκός 71-87: Έφτασε το αήττητο στο 6-0

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στην έδρα του Εύνικου με τάδε στον 6ο γύρο του πρωταθλήματος γυναικών, και επέκτεινε το αήττητο σερί.

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Εύνικου με σκορ 87-71 και συνέχισε το αήττητο σερί που διατηρεί από την αρχή της διοργάνωσης.

Το «τριφύλλι» είχε επιβάλλει από την αρχή του αγώνα και ήδη στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν μπροστά με 11 πόντους και το σκορ στο 46-35. Οι παίκτριες της γηπεδούχου ομάδας έδειξαν ότι μπορούν να παραμείνουν σε μία κοντινή απόσταση, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο είδαν τον Παναθηναϊκό να αυξάνει την απόσταση και να φτάνει στη νίκη με 87-71.

Πρώτη σκόρερ για τους νικητές ήταν η Κατερίνα Σωτηρίου με 20 πόντους ενώ κοντά βρέθηκε και η Τζόουνς με 17. Διψήφιες ήταν επίσης οι Τσβίτοβιτς με 15 και η Παυλοπούλου με 11, όσους είχε και η Αλεξανδρή. Για τους γηπεδούχους, με 17 ολοκλήρωσε η Μπατλς, με 12 η Μπέρκμαν και με 11 η Σμιθ.

Τα δεκάλεπτα: 16-29, 35-46, 55-67, 71-87